Këshilla për gratë shtatzëna: si të qëndroni të sigurta nga COVID-19
 
Shperndaje
ikub#: 2005040103
Gratë shtatzëna në këtë kohë duhet të kujdesen shtesë për shëndetin e tyre.
FOTO GALERI

Siç e dimë të gjithë, koronavirusi përhapet përmes spërklave të frymëmarrjes të dërguara në ajër kur një person që ka COVID-19 kollitet ose teshtin. Mund të përhapet gjithashtu kur dikush prek një sipërfaqe të infektuar nga një person që ka virusin.

Studiuesit po punojnë shpejt për të mësuar më shumë rreth koronavirusit të ri, si dhe ndikimin e tij në jetën tonë të përditshme dhe natyrisht edhe për gratë shtatzëna. Por, gratë shtatzëna duhet të marrin masa paraprake shtesë për të parandaluar infeksionet.

Shfleto artikuj te tjere per: COVID-19 GRATE KESHILLA SHTATZENA

Marre nga ikub.al

loading...


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved