Alergjitë pranverore tek fëmijët dhe disa mënyra natyrale si ti parandaloni
 
Shperndaje
ikub#: 1805030133
Alergjitë pranverore tek fëmijët dhe disa mënyra natyrale si ti parandaloni Sy te skuqur, teshtima te vazhdueshme dhe rrjedhje e hundeve mund te pengojnë me te vegjlit për te shëtitur ne parqe.
Alergjitë pranverore mbi te gjitha tek fëmijët janë shume shqetësuese. Sy te skuqur, teshtima te vazhdueshme dhe rrjedhje e hundeve mund te pengojnë me te vegjlit për te shëtitur ne parqe. Për këtë arsye është e rëndësishme te dini si te largoni këto shqetësime dhe te mbroni fëmijët tuaj.
 
Dielli dhe klima e ngrohte lajmërojnë edhe ardhjen e alergjive pranverore qe për fëmijët janë vërtet shqetësuese. Kështu nëse edhe fëmijët tuaj janë te ndjeshëm apo alergjik ndaj polenit këshilla është te bisedoni fillimisht me pediatrin tuaj i cili do t'ju këshillojë si duhet se çfarë duhet te bëni mbi te gjitha kur behet fjale për alergji shume te forta. Por sigurisht ekzistojnë edhe disa mënyra natyrale dhe alternative për te mbrojtur fëmijët nga ky shqetësim për shkak te alergjive pranverore.
 
1. Spray me përbërje natyrale
 
2. Shtojca ushqimore natyrale
 
3. Lule Bach
 
4. Boronica e zeze
 
5. Omega 3
 
6. Evitoni vendet me polen
 
7. Bëjini fëmijës tuaj çdo dite dush
 
Shfleto artikuj te tjere per: ALERGJI FEMIJA NENA PRANVERE

Marre nga ikub.al

loading...


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved