Buletini i datës 19 Prill 2021
 
Shperndaje
ikub#: 2104190016
Buletini i datës 19 Prill 2021 Ofruar nga ikub.al
Në 24 orët e fundit është si vijon: Janë kryer 1.867 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë 100 qytetarë.
 
Në 24 orët e fundit janë shëruar 587 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve në 102.171 që nga fillimi i epidemisë.
 
Aktualisht në spitalet COVID në Tiranë dhe tre spitalet rajonale po trajtohen 173 pacientë, 14 në terapi intensive, nga të cilët 4 pacientë janë të intubuar.
 
5 qytetarë e kanë humbur betejën me COVID19.
 
Statistika 
 
Raste të reja ditore 100
Të shëruar në 24 orë 587
Të shtruar në spitale 173
Humbje jete në 24 orë 5
Testime ditore 1.867
Testime totale 609.555
Raste pozitive 129.694
Raste të shëruara 102.171
Raste Aktive 25.176
Humbje jete 2.347
 
Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:
 
Tiranë 18.311
Fier 2.136
Durrës 1.018
Shkodër 895
Gjirokastër 856
Korçë 671
Vlorë 418
Dibër 318
Kukës 277
Elbasan 193
Berat 59
Lezhë 24
 
Shfleto artikuj te tjere per: BULETINI KORONAVIRUSI KRIZA

Marre nga ikub.al

loading...


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved