5 produktet e fëmijëve që mund të përdorni në regjimin tuaj të bukurisë
 
Shperndaje
ikub#: 1705080111
Produktet e fëmijëve jo vetëm mbajnë një aromë të mirë, por janë edhe më të pastër nga kimikatet e forta për lëkurën dhe flokun.
Gjithashtu produktet e fëmijëve janë gjithmonë të certifikuara krahasuar me produktet e të rriturve. A e dinit se disa prej produkteve të fëmijëve mund ti përdorni edhe ju? Ja cilat janë 5 prej tyre.
 
1-Pudra mund ta përdorni si shampo të thatë për të larguar yndyrën nga floku. Aplikoni pak në rrënjën e flokut dhe më pas krihini. Do të shihni që floku do të marrë ajër dhe do të duket më i pastër menjëherë.
 
2-Vaji i bebeve mund ta përdorni për largimin e  makeup-it ose për hidratimin e  lëkurës ose masazhimin e  saj pa shkaktuar asnjë irritim apo acarim.
 
3-Pecetat e lagura të fëmijëve mund të përderen shumë mirë për largimin e grimit dhe djersës.
 
4-Kremin kundër skuqjeve që shkaktohen nga pampersi vepron shumë mirë edhe në acarimin e lëkurës së të rriturve.
 
5-Shampo e bebeve është shumë e lehtë me flokun dhe skalpin e kokës duke mos shkaktuara acarim të saj. Këto shampo janë ideale për ato që i lajnë flokët çdo ditë pasi nuk largon vajin natyral që i nevojitet flokut për rritjen dhe shëndetin e tij.
Shfleto artikuj te tjere per: BUKURIA FEMIJE PERDORIMI PRODUKTE


loading...


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved