Si të dilni bukur në foto. Gabimet që duhet të shmangni
 
Shperndaje
ikub#: 1705060036
Fotot e modeleve janë një kryevepër dhe shumica e njerëzve mendojnë se fakti që ato janë të bukura ndikon në këtë gjë.
Sigurisht që kjo është e rëndësishme, mirëpo duhen edhe teknikat e duhura për të qenë fotozhenike përpara kameras. Ja disa truke të thjeshta që duhet të dini për të dalë bukur në foto.
 
1-Mbajeni gjithmonë mjekrën drejtë dhe mos e ulni kokën para.
2-Mos i kryqëzoni duart përpara por mbani një staturë të drejtë dhe shpatulla të hapura.
3-Tregoni kujdes me posturën tuaj. Mos u shtrini në karrige por sigurohuni që të vini në pah linjat tuaja.
4-Shpinën mbajeni gjithmonë drejt dhe mos u përkulni përpara.
5-Mos i ktheni trupin kameras, por qëndroni me shpatulla drejt tij.
6-Mos i tregoni bërrylat tuaj por tregoni duart me delikatesë.
7-Mos e prekni fytyrën, por mbajini duar në mënyrë fine dhe lehtë tek nofullat apo mjekra.
Shfleto artikuj te tjere per: BUKUR FOTO GABIMET KESHILLA


loading...


EMMA   Para 38 muajsh     
SUPER FOTO
 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 


Më të lexuarat
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved