Vip-a meshkuj dhe femra që shkatërruan stereotipet gjinore duke u veshur njësoj
 
Shperndaje
ikub#: 2102180028
Ne po jetojmë në botë ku stereotipat gjinorë po zëvendësohen nga larmia dhe fleksibiliteti në të gjitha sferat e jetës, dhe moda e tapetit të kuq nuk është përjashtim.
FOTO GALERI
Tani dhe më shumë po shohim gra të famshme që veshin kostume zyrtare dhe kravata, ndërsa disa burra të famshëm po vjedhin vëmendjen të veshur me fustane dhe bluza të tejdukshme me vizatime. Ne na bëhet qejfi kur shohim të famshëm që “godasin” normat gjinore duke u veshur njësoj si femrat dhe meshkujt. 
 
Shfleto artikuj te tjere per: FEMRA GJINIA MESHKUJ STEREOTIPE VIPA

Marre nga ikub.al

loading...


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 


Më të lexuarat
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved