Si të bëni vetë një largues makeup-i për lëkurë të ndjeshme
 
Shperndaje
ikub#: 1706080084
Largimi i makeup-it përpara se të flini është e domosdoshme për një lëkurë të pastër dhe të re. Shumica e produkteve që largojnë makeup-in janë të mbushur me kimikate që mund të mos i keni dëgjuar kurrë në jetën tuaj dhe të dëmshme për lëkurën.
Këto bëhen edhe më të dëmshme kur keni një lëkurë të ndjeshme, duke e acaruar dhe skuqur atë.
 
Prandaj mësoni të bëni vetë një heqës makeup-i me produkte natyrale dhe ushqyese për lëkurën.
 
Përbërësit:
-Vaj ulliri
-vaj kokosi
-vaj lajthie
-vaj vitamine E
 
Përziejini mirë të gjithë përbërësit në një tas deri sa të formohet një masë kremoze. Më pas merrni një pambuk, lyejeni me këtë përbërës dhe kalojeni butësisht mbi makeup-in tuaj.
 
Kjo përbërje vepro në mënyrë të mrekullueshme dhe e lë lëkurën shumë të butë dhe hidratuar. Lamtumirë lëkurë e thatë dhe e acaruar.
 

Shfleto artikuj te tjere per: KUJDESI LARGIMI LEKURA MAKEUP NDJESHME

Marre nga ikub.al

loading...


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved