Sot 95 vjeç. 10 kuriozitete për Mbretëreshën e Anglisë Elizabeth II
 
Shperndaje
ikub#: 2104210007
Sot në 21 prill ajo ka ditëlindjen dhe mbush plot 95 vite jetë, prej të cilave, 69 të jetuara si mbretëreshë dhe ndryshe si herët e tjera, i feston vetëm, pa bashkëshortin, Princin Philip, i cili ndërroi jetë pak ditë më parë në moshën 99 vjeçare.
FOTO GALERI
.
Shfleto artikuj te tjere per: DITELINDJA ELIZABETH LL MBRETERESHA E ANGLISE

Marre nga ikub.al

loading...


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 


Më të lexuarat
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved