Disa të vërteta shokuese nga Kina, vendi i çudirave
 
Shperndaje
ikub#: 2104130012
Kina është shteti me popullsinë më të madhe nw botë, ajo sot numëron mbi 1.4 miliard banorë. Kinezët janë nga kombet më të vjetra me një histori kulturore dhe materiale të pakrahasueshme. Kina është vendi i kontrasteve, por dhe i çudirave. Dhe me disa prej tyre po ju njohim ne shkrimin e mëposhtëm:
FOTO GALERI
.
Shfleto artikuj te tjere per: CUDI KINA KURIOZITETE

Marre nga ikub.al

loading...


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved