A ka jetë pas vdekjes?
 
Shperndaje
ikub#: 2101220089
A ka prova të besueshme për të mbështetur ekzistencën e një jete të përtejme? Një biznesmen nga Las Vegas deklaron se do të shpenzojë një milion dollarë për ta zbuluar.
FOTO GALERI
Sipërmarrësi Robert Bigelow, i njohur për financimin e projekteve kërkimore UFO, ka nisur një projekt të ri. Instituti Bigeloë për Studime të Ndërgjegjësimit (BICS) shpalli një konkurs global me esse dhe po kërkon të dhëna nga shkencëtarët, studiues, fetarë, studiuesit e vetëdijes dhe kushdo tjetër që mund të sigurojë prova të një jete të përtejme.
Për këtë, BICS do të japë tre çmime, 500.000 dollarë për esenë e vlerësuar si e para, 300.000 dollarë për të dytën dhe 150.000 dollarë për vendin e tretë.
 
Shfleto artikuj te tjere per: JETA MISTERI ROBERT BIGELOW VDEKJA

Marre nga ikub.al

loading...


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 


Më të lexuarat
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved