Çifti i pensionistëve dhe tradhtitë
 
Shperndaje
ikub#: 2009070053
Çifti i pensionistëve dhe tradhtitë Një çift ka dalë në pension.
Një ditë të bukur ata fillojnë flasin për të shkuarën e tyre dhe gruaja e pyet burrin:
 
- E mban mend sekretaren që ke pasur në fillim të viteve ’80? E ke pasur të dashur atë?
- Po, por vetëm për tre muaj. Pastaj ajo u martua. Po ti më ke tradhtuar ndonjëherë?
- Po, tre herë, por ama gjithmonë për të të shërbyer ty..
- Si për të më shërbyer mua?
- Epo ja.
[I ngjashëm: Mendimi i mjekut tjetër ]
[I ngjashëm: Një burrë i vërtetë ]
. Herën e parë ishte me bankierin tënd. Ti kishe shumë nevojë për të marrë atë kredinë e madhe për të hapur kompaninë. Herën e dytë me klientin e rëndësishëm gjerman, me të cilin ëndërroje të nënshkruaje kontratë për të rimbursuar borxhin që kishe marrë.
- Po hera e tretë? –e pyet i shoqi.
- Të mbahet mend kur kandidove për zgjedhje dhe të duheshin patjetër edhe 150 vota?
Shfleto artikuj te tjere per: CIFTI PENSIONI TRADHTIA

Marre nga ikub.al

loading...


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved